Jednak fotografia - Blog - Jednak Fotografia 4

Przejdź do treści

Menu główne:

Jednak fotografia

Jednak Fotografia 4
Opublikowany przez w informacje ·
Tags: fotografiaautor
Szybko mi to idzie, ale tak jak napisałem w pierwszym tekście, kiedy mam czas, to działam i do tego jestem niecierpliwy. No to zaczynam i przechodzę do tytułu tego wpisu i jednocześnie tytułu całej tej witryny.


Tyle jest fotek w necie, że już nie da się ich oglądać i trudno je strawić. I racja! Jednak prawda jest nieco inna. Sami dzisiaj zarzucamy się kiepskimi fotkami pstrykanymi za pomocą smartfonów przy byle okazji i bez żadnego przeznaczenia. Ilu z nas zastanawiało się nad faktem, że żeby dobrze zrobić konkretną fotkę, trzeba zaangażować się w pewien proces myślowo-kreatywny. Takie zaangażowanie wymaga czasu, sił i swojego postrzegania świata. Świata, który nas otacza. Fotografia, to sztuka i nie ja to mówię, bo to fakt znany od dawna. Fotografia może wyzwalać w nas poczucie estetyki. Może być reklamą, informacją, wspomnieniem i pewnie jeszcze czymś innym. Fotografia, to także przekaz i forma porozumiewania się wzajemnie. Fotografia jest także formą wyrażania siebie i chyba dotarłem do właściwego miejsca swojej wypowiedzi.

Chcę w tym miejscu poprzez swoją fotografię wyrazić siebie. Za pomocą moich autorskich fotografii chcę porozumieć się z Wami odbiorcami. Moje prace pochodzą z różnych okresów mojej amatorskiej działalności. Cały czas ewoluowała technika fotograficzna, a to bardzo istotna sprawa. Sprzęt też używałem różnej klasy nie zawsze wysokiej. Pamiętam czasy, kiedy kolorowa fotka była rarytasem w domowym albumie. Dzisiaj dla porównania robię średnio sześć fotek, z których zostawiam jedną. Wszystkie takie różnice można zauważyć w moich tutaj prezentowanych fotografiach.
„A jednak fotografia” – i taka jest prawda. Nie film, nie książka czy śpiew. Fotografia, to przekaz, który zdecydowanie dzisiaj wygrywa również ze względu na ogólną dostępność sprzętu (smartfony, niedrogie aparaty fotograficzne, tablety i komputery). Fotografia, to przekaz dzisiaj bardzo powszechny, co nie znaczy, że zły. Czyli wracając do początku mojej dzisiejszej wypowiedzi, fotografii w mediach jest bardzo dużo, a za moją skromną osobą będzie jeszcze więcej.

Przedstawiam tutaj swoje prace fotograficzne zupełnie amatorskie czasem ubarwione nieco tekstem. Świat, który nas otacza pełen jest niespodzianek…i tutaj zaczyna się fotografia.

Jakoś mi to tak naukowo wyszło, ale to przecież moje myśli. Czasami przecież trzeba nieco poważniej się odezwać. I nie myślcie, że to był jakiś poważny wykład naukowy. To takie moje luźne przemyślenia, a co na początek zaprezentuję, to już w kolejnym wpisie. Pozdrowionka.© 2017   Krzysztof Krasnowiecki
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego